WLD Su Basması Detektörü

HWg-WLD Ethernet çıkışlı 2D alan su sızıntısı detektörüdür. Sıvı, algılayıcı kablonun tüm uzunluğu boyunca saptanır. Saptama kablosu çok kolay bir şekilde uzatılabilir.

Su sızıntıları, modern yapılarda ve çift tabanlı veri merkezlerinde önemli bir sorundur. HWg-WLD, algılayıcı kablonun tüm uzunluğu boyunca su sızıntılarını ya da su baskınlarını saptar. Algılayıcı kablo en küçük miktardaki suyu, etilen glikolü ya da diğer iletken sıvıları bile saptar. HWg-WLD, güç kaynağına bağlı olarak (güç adaptörü ya da PoE IEEE 802.3af) iki farklı versiyon olarak sipariş edilebilir. İki metrelik WLD algılama kablosu teslimata dâhildir.

2D, tüm mekân yüzeyinin sıvı saptanması demektir. Algılayıcı kablo, birkaç damla kadar az bir sıvıyı bile saptar ve yoğunlaşmayı saptamak için kullanılabilir. Su basması sonrasında kablo kurutulabilir ve tekrar kullanılabilir. WLD algılayıcı kablo, algılayıcı olmayan uzatma kablosu kullanılarak her yere ve birkaç defa uzatılabilir. Bu, tüm kurulumun masrafını önemli bir miktarda azaltabilir.

HWg-WLD, bir dâhili web sunucusu ve SNMP desteği içerir. Uyarı durumunda, cihaz bir e-posta ya da SNMP kapanı gönderir.

Uyarılar, Ethernet üzerinden uzaktan aktarmayı açarak da bildirilebilir. Bir sızıntı saptandığında, HWg-WLD uzak bir Poseidon ya da Damocles ünitesinin aktarmasını aktive eder (Box-2-Box modu).

  •     2D alan sıvı sızıntısı saptaması, 2 – 85 m algılayıcı kablo uzunluğu
  •     E-posta, SNMP kapanı ya da aktarma çıkışını aktive ederek uyarı
  •     En küçük miktardaki sıvıları bile saptar, algılayıcı kablo kurulanıp tekrar kullanılabilir.


Genel uygulamalar, iklimlendirme sistemlerindeki soğutma suyu borusunu denetleme ya da teknik alanlarda boruların çevresinde su saptamasını içerir. Su sızıntısı algılayıcı kablo, boru tesisatının çevresine sarılabilir, tesisatın altına asılabilir ya da boru kanalının dibine koyulabilir.
 

Cihazın tüm konfigürasyon ve kontrolleri içindeki web sunucu sayesinde -herhangi bir programa gerek olmaksızın- bir web tarayıcı penceresinden gerçekleştirilebilir.

Online Demo.....

 

Teknik Broşür .....

 

Kullanma Klavuzu.....

 

Özellikler

Ethernet: RJ45 (10BASE-T)

WEB: Gömülü WEB sunucusu / GUI

Sensör türü: “WLD algılayıcı kablo A” Standart türler: 2 / 10 / 50 metre

Sağlanan sensör: 2 m su algılayıcı kablo + 2 m yönlendirici kablo

Saptama alanı: WLD algılayıcı kablosu (max 85m) algılayıcı olmayan uzatma kablosu kullanılarak uzatılabilir (max 100m)

Sızıntı saptama: Su / glikol ya da diğer iletken sıvılar

Güç: Güç adaptörü ya da PoE (IEEE 802.3af), türüne bağlı olarak

Alarm: SNMP Trap, E-posta, Uzaktan aktarma

Programcılar için Destek: HWg SDK

Desteklenen yazılımlar

HWg-PD Trigger:  Diğer IP cihazlarını kontrol eder, uyarıları SMS’e yönlendirir

HWg-PDMS: Kaydetme, MS Excel’e aktarım, rapor

Üçüncü parti SNMP yazılımları: HP OpenView, IBM Tivoli, Nagios, Zabbix, Cacti, Monitor one, The Dude, Paessler IPCheck, Ipswitch WhatsUp, Axence nVision, CBR little: eye, LoriotPro, GFi NSM, SNMPc 7, CA NSM, ActiveXperts NM, Intellipool NM, MSC Operations Manager 2007